HOME

Main navigation
Modele
911
Panamera

Formularz zgłoszeniowy

Dane osoby towarzyszącej
Please wait...

SPORTS CAR TOGERTHER DAY – PORSCHE PARADE 2018

8 czerwca 1948 roku Porsche uzyskało homologację drogową do swojego pierwszego sportowego samochodu – modelu 356. Rok 2018 jest więc jubileuszowym rokiem, w którym Porsche świętuje 70. urodziny swojego samochodu sportowego.

Porsche Parade to wyjątkowe wydarzenie, które pozwala użytkownikom samochodów Porsche wspólnie przeżywać emocje związane z obcowaniem ze sportowymi samochodami z Zuffenhausen.

Globalne obchody 70-lecia produkcji przez Porsche samochodów sportowych odbędą się w weekend 8-10 czerwca pod hasłem Sports Car Together Day. Porsche Parade to idealna okazja, aby polscy miłośnicy marki przyłączyli się do międzynarodowych obchodów jubileuszu.

W sobotę, 9 czerwca 2018 roku Porsche Experience Center na torze Silesia Ring w Kamieniu Śląskim stanie się centrum obchodów Sports Car Together Day dla 26 krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Porsche Experience Center będzie ostatnim przystankiem Porsche Parade. Tu polscy uczestnicy dołączą do międzynarodowych obchodów 70-lecia pierwszego sportowego samochodu Porsche.

Tor wyścigowy jest naturalnym środowiskiem Porsche. Uczestnicy dotrą do Porsche Experience Center w godzinach popołudniowych. Czekać na nich będzie pełen atrakcji program i wyjątkowa festiwalowa atmosfera rodem z największych motoryzacyjnych imprez – 24-godzinnego wyścigu we francuskim Le Mans czy Goodwood Festival of Speed. Ze względu na tak duży charakter międzynarodowej celebracji program jazd torowych będzie mniej rozbudowany niż podczas poprzednich pięciu edycji Porsche Parade i zostanie wkrótce doprecyzowany.

Sports Car Together Day – Porsche Parade 2018
Sports Car Together Day – Porsche Parade 2018 to w tym roku przede wszystkim sportowy i pełen pasji charakter. Uczestnicy Porsche Parade 2018 będą mieli okazję wziąć udział w dwóch emocjonujących wydarzeniach.

1. Mecz Polska-Chile
Pierwszym niecodziennym wydarzeniem, które idealnie pasuje do sportowego charakteru marki Porsche jest udział w meczu towarzyskim Reprezentacji Polski z Chile. Uczestnicy Porsche Parade będą mogli wspólnie przeżyć piłkarskie emocje w strefie Biznes Premium.

2. Sports Car Together Day w Porsche Driving Experience na torze Silesia Ring
Niesamowitym przeżyciem będzie też na pewno uczestnictwo w Sports Car Together Day. Uczestnicy Parady dołączą do miłośników marki z 26 krajów Europy Środkowo-Wschodniej, by wspólnie w międzynarodowym gronie świętować 70-lecie pierwszego sportowego samochodu Porsche.
Tor Silesia Ring zamieni się w miasteczko festiwalowe wypełnione pasjonującymi atrakcjami jak: jazdy na torze, próby sportowe, ekspozycje samochodów klasycznych, co-drive w samochodach Porsche 911 GT3 Cup, czy przejazdy samochodów Porsche 911 dostosowanych do rajdów. Dzień pełen sportowych wrażeń zwieńczy wieczorny koncert muzyczny.
Do festiwalowej atmosfery rodem z Goodwood Festival of Speed lub 24-godzinnego wyścigu Le Mans nawiązywał będzie nocleg przygotowany dla uczestników Porsche Parade oraz zagranicznych gości. Goście skorzystają z noclegu w namiotach premium (4-osobowy namiot do użytku 2-osobowego wyposażony w materac, ręczniki, udogodnienia). Do dyspozycji uczestników będą również toalety i łazienki w standardzie VIP.

Agenda

 • Daty: 8 – 10 czerwca 2018
 • Trasa: Szczecin – Wolsztyn – Poznań – Porsche Experience Center na torze Silesia Ring
 • Program:

  Dzień I – piątek, 8 czerwca:
  Szczecin - START Porsche Parade
  Ostoja Chobienice – lunch
  Wolsztyn – zwiedzanie Parowozowni
  Poznań – mecz towarzyski Polska-Chile na stadionie w Poznaniu w Strefie Biznes, nocleg

  Dzień II – sobota, 9 czerwca:
  Poznań – śniadanie, wyjazd
  Porsche Experience Center na torze Silesia Ring – jubileusz 70-lecia pierwszego sportowego samochodu Porsche w formie festiwalowej, nocleg na torze w duchu 24-godzinnego wyścigu w Le Mans w namiotach premium

  Dzień III – niedziela, 10 czerwca:
  Śniadanie
  09:00 – 14:00 atrakcje Porsche Sports Car Together Day dla uczestników Porsche Parade wraz z programem jazd
  14:00 – 15:00 lunch
  15:00 – zakończenie Porsche Parade 2018

 • Koszt dla 1 załogi: 3000 PLN netto (3690 PLN brutto).
 • Koszt dla 1 załogi członków Porsche Club Poland*: 2700 PLN netto (3321 PLN brutto).
 • Koszt dla 1 załogi członków Porsche Club Poland jadących samochodem klasycznym*: 1545 PLN netto (1900,35 PLN brutto).

*lista zapisów prowadzona na forum Porsche Club Poland