Menu
Modele
Taycan Turbo
Taycan Turbo
Taycan Turbo S
Taycan Turbo S

Dane techniczne

0,0 - 0,0
g/km
625 KM/460 kW Moc (KM)/Moc (kW)
3,2 s Przyspieszenie 0-100 km/h
260 km/h Prędkość maksymalna
1966 mm Szerokość
4963 mm Długość

Silnik

Moc (kW)

460 kW

Moc (KM)

625 KM

Maks. moment obrotowy

850 Nm

Chwilowe zwiększenie mocy z Launch Control do (KM)

680 KM

Chwilowe zwiększenie mocy z Launch Control do (kW)

500 kW

Pojemność baterii brutto

93,4 kWh

Pojemność baterii netto

83,7 kWh

Zużycie paliwa / emisje

Emisja CO2

0,0 - 0,0 g/km

Zużycie energii elektrycznej w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej)

23,0 - 26,7 kWh/100 km

Czas ładowania prądem przemiennym (AC) o mocy 9,6 kW (od 0 do 100%)

10,5 h

Czas ładowania prądem przemiennym (AC) o mocy 11 kW (od 0 do 100%)

9,0 h

Czas ładowania prądem stałym (DC) o mocy 50 kW do 100 km (WLTP)

28,0 min

Czas ładowania prądem stałym (DC) o mocy 270 kW do 100 km (WLTP)

5,0 min

Czas ładowania prądem stałym (DC) o mocy 50 kW (od 5 do 80%)

93,0 min

Czas ładowania prądem stałym (DC) o mocy 270 kW (od 5 do 80%)

22,5 min

Podwozie i zawieszenie

Przednia oś

Aluminiowa oś przednia z podwójnymi wahaczami

Tylna oś

Aluminiowa tylna oś Multi-Link

Hamulce

Porsche Surface Coated Brake (PSCB), tarcze hamulcowe wentylowane wewnętrznie o średnicy 415 mm z przodu i średnicy 365 mm z tyłu, zaciski hamulcowe lakierowane na biało (PSCB)

Układ kierowniczy

Wspomaganie kierownicy

Systemy wspomagające

System stabilizacji pojazdu Porsche Stability Management (PSM) z ABS i rozszerzonymi funkcjami hamowania

Przednie obręcze

9,0Jx20 ET54

Przednie opony

245/45 R20 103Y XL

Tylne obręcze

11,0Jx20 ET60

Tylne opony

285/40 R20 108Y XL

Osiągi

Prędkość maksymalna

260 km/h

Przyspieszenie 0-100 km/h

3,2 s

Przyspieszenie 0 - 60 km/h z Launch Control

3,0 s

Przyspieszenie 0 - 100 km/h z Launch Control

3,2 s

Przyspieszenie 0 - 160 km/h z Launch Control

6,9 s

Przyspieszenie 0 - 200 km/h z Launch Control

10,6 s

Nadwozie

Długość

4963 mm

Szerokość (z lusterkami)

2144 mm

Szerokość

1966 mm

Wysokość

1381 mm

Rozstaw osi

2900 mm

Współczynnik Cd

0,22 cW

Rozstaw przedniej osi

1702 mm

Rozstaw tylnej osi

1667 mm

Dopuszczalna masa całkowita

2880 kg

Maksymalny załadunek

575 kg

Masa w stanie gotowym do jazdy

Serwis i gwarancja

Okres gwarancji

2 lata

Interwał przeglądów

2 lata/ 30 000 km

Gwarancja lakiernicza

3 lata

Gwarancja antykorozyjna

12 lat

Okres gwarancji na baterię wysokowoltową

8 lat / 160 000 km

Skonfiguruj

Porównaj

Kolory & Felgi

Cechy

Cechy szczególne
Cechy szczególne

Dzięki swojej innowacyjnej koncepcji Taycan to samochód gotowy na przyszłość. Definiują go cechy, które od zawsze były fundamentalne dla każdego Porsche: czyste emocje i maksymalna przyjemność z jazdy.

Akumulator, który magazynuje gęsią skórkę.

Porsche Taycan kontynuuje dziedzictwo, które ma swoje odzwierciedlenie w osiągach. Najnowsza technika jego napędu sprawia, że można z nich korzystać wielokrotnie, raz za razem: dwa silniki synchroniczne z magnesami trwałymi (PSM) katapultują model Taycan Turbo S o mocy nawet 560 kW (761 KM) – w trybie overboost, z systemem Launch Control – od 0 do 100 km/h w 2,8 sekundy.

Kabel, który przewodzi energię napędzającą marzenia.

Wydajność – oto dusza Porsche. Jak pokazuje Taycan, także w zakresie ładowania: jego 800-woltowa architektura pozwala na „tankowanie” energią elektryczną z mocą do 270 kW. Aby uzyskać nawet 100 km zasięgu (WLTP), w optymalnych warunkach¹ wystarczy 5 minut ładowania. Efekt: Taycan jest zawsze przygotowany do tego, o czym przez cały dzień myśli jego kierowca – do kolejnej jazdy.

Wyświetlacz, który obrazuje emocje.

Koncepcja Porsche Advanced Cockpit w modelu Taycan wykorzystuje pionierskie rozwiązania techniczne – i może obejmować nawet cztery wyświetlacze. W głównym polu widzenia kierowcy znajduje się w pełni cyfrowy ekran o zakrzywionym kształcie. Ale tym, co naprawdę wyróżnia Porsche Taycan, są wrażenia zza kierownicy: nieodparte podobieństwo do innych modeli Porsche, połączone z głośnym biciem Twojego serca.

¹ Optymalne warunki: stacja szybkiego ładowania CCS o parametrach: >270 kW, >850 V, temperatura akumulatora: od 30°C do 35°C, początkowy stan naładowania: 5%.

Design
Design

Purystyczny, ekspresyjny, ponadczasowy. Trzy atrybuty, które opisują każde Porsche – a zwłaszcza model, który przenosi nasze DNA w nową epokę motoryzacji.

Kurtyny powietrzne

Boczne wloty powietrza przed przednimi kołami – tak zwane kurtyny powietrzne – dodatkowo poprawiają aerodynamikę. Niczym kurtyny kierują one bowiem strugi powietrza ponad obracające się koła, niwelując zawirowania wewnątrz nadkoli.

Czteropunktowe reflektory LED

Bezpośrednio nad nimi umieszczono wizytówkę przedniego pasa Porsche Taycan: czteropunktowe reflektory LED z wiązką matrycową, które łączą wszystkie funkcje świateł w jednym module i wyglądają, jakby swobodnie unosiły się w przestrzeni.

Automatycznie wysuwane klamki drzwi

Sylwetka Porsche Taycan ma dynamiczny, nisko poprowadzony profil. „Schowane” w drzwiach, automatycznie wysuwane klamki dają dostęp do wnętrza – z jego niską, sportową pozycją za kierownicą.

Stały, szklany dach panoramiczny

Dach występuje w dwóch wersjach do wyboru. Konturowany, wykonany z lekkiego stopu aluminium, z subtelnym zagłębieniem pośrodku, swoją formą nawiązuje do świata wyścigów. Alternatywa: stały, szklany dach panoramiczny, który potęguje wrażenie przestronnego, doświetlonego wnętrza.

Tylny pas

Design tylnego pasa wyróżnia nieprzerwana, szklana listwa świetlna i logo „Porsche” – z wyglądu także przypominające szkło. Powyżej znajduje się adaptacyjny tylny spojler, element układu aktywnej aerodynamiki Porsche Active Aerodynamics (PAA).

Fotele

Wznosząca się konsola środkowa podkreśla niską, sportową pozycję fotela kierowcy – z 14- lub, opcjonalnie, 18-kierunkową regulacją¹ i smukłymi zagłówkami.

Wielofunkcyjna sportowa kierownica

Gdyby standardowa wielofunkcyjna kierownica sportowa okazała się za mało sportowa, możesz zmaksymalizować wrażenia rodem ze świata motorsportu, wybierając opcjonalną wielofunkcyjną sportową kierownicę GT² z przełącznikiem trybów jazdy i oznaczeniem na godzinie 12.

Zaawansowana klimatyzacja Advanced Climate Control

Innowacyjna klimatyzacja Advanced Climate Control (2- lub 4-strefowa) może nie jest widoczna, ale z pewnością odczuwalna. Pozbawione łopatek otwory nawiewu zapewniają precyzyjną regulację przepływu powietrza i jego kierunku.

Przestrzeń bagażowa

Poza 81-litrowym bagażnikiem z przodu, w sam raz na mniejsze przedmioty, z tyłu do dyspozycji jest przestrzeń ładunkowa o pojemności 366 litrów. Osobno składane oparcia tylnych foteli sprawiają, że można ją elastycznie dopasować do swoich potrzeb.

¹ Standard w modelu Taycan Turbo S

² W połączeniu z pakietem Sport Chrono; standard w przypadku modelu Taycan Turbo S

Osiągi
Osiągi

Kluczem do zaprojektowania niezrównanego układu napędowego było konsekwentne trzymanie się zasad pełnej funkcjonalności – bez żadnych kompromisów w zakresie perfekcyjnej współpracy poszczególnych elementów napędu.

Silniki synchroniczne z magnesami trwałymi

Dlatego zarówno Porsche Taycan Turbo, jak i Porsche Taycan Turbo S otrzymały dwa silniki synchroniczne z magnesami trwałymi – po jednym przy każdej osi – oraz wysokowydajny akumulator, umieszczony nisko w podłodze. Efekt: doskonała dynamika jazdy i napęd na cztery koła, który można zawsze optymalnie dopasować do zmieniających się wymogów efektywności i dynamiki, w ramach szeregu trybów jazdy.

Dwustopniowa przekładnia

Koncepcja użycia silników synchronicznych z magnesami trwałymi pozwala na uzyskanie znacznej gęstości mocy, wysokiej mocy ciągłej oraz wyśmienitej efektywności przy zwartych gabarytach. Nowo opracowana, automatycznie przełączająca się dwustopniowa przekładnia przy tylnej osi zapewnia zauważalną poprawę dynamiki

Overboost

Współdziałanie wszystkich komponentów napędu generuje imponujące parametry – zarówno w kategoriach technicznych, jak i emocjonalnych. W trybie overboost moc sięga nawet 560 kW (761 KM). Z włączonym systemem Launch Control oba silniki są w stanie rozpędzić Porsche Taycan Turbo S od 0 do 100 km/h w 2,8 s. I można to robić wielokrotnie; przyspieszenie kończy się dopiero po osiągnięciu prędkości maksymalnej, która wynosi 260 km/h.

Wysokowydajny akumulator

Wszystko to jest możliwe m.in. dzięki akumulatorowi o wysokiej wydajności, który pracuje w technice 800 woltów zamiast „tradycyjnych” 400 woltów. Efekt: lepsze osiągi i szybsze ładowanie, a także mniejszy przekrój przewodów, korzystnie wpływający na masę własną samochodu.

Ładowanie
Ładowanie

Także pod względem zasięgu i czasu ładowania Porsche Taycan udowadnia, co potrafi prawdziwe Porsche. Wierzymy, że samochód sportowy powinien być zawsze gotowy, by ruszyć w trasę – dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, by ładowanie było łatwe i wpisało się w Twoją codzienność.

Nasza koncepcja ładowania zaczyna się od samochodu: akumulator

Performance Battery Plus korzysta z najbardziej zaawansowanej techniki litowo-jonowej i bazuje na napięciu 800 V, podobnie jak układ zastosowany w naszym samochodzie przeznaczonym do wyścigów długodystansowych – Porsche 919 Hybrid. Wyższe napięcie daje nie tylko zauważalnie wyższą moc i niższą masę, dzięki użyciu przewodów o mniejszym przekroju, lecz przede wszystkim pozwala skrócić czas ładowania.

Obliczanie zasięgu

Za pomocą wskaźnika zasięgu możesz określić szacunkowy zasięg na potrzeby swojej podróży. Obliczenia bazują na Twoim osobistym profilu jazdy, warunkach podróży i wyposażeniu danego egzemplarza. Wybierz opcje odpowiednie dla Ciebie.

Connect
Connect

Prowadzenie Porsche Taycan to wyjątkowe doświadczenie. Aby stało się jeszcze bardziej osobiste, oferujemy szereg innowacyjnych usług z Porsche Connect. Możesz na przykład zyskać dostęp do wszystkich istotnych informacji na temat swojego samochodu, otoczenia lub całego świata – i to w czasie rzeczywistym. Za pomocą komend głosowych lub smartfona możesz również obsługiwać wiele funkcji we wnętrzu i na zewnątrz swojego Porsche. Można rzec – prawdziwy, choć cyfrowy pilot.

Zużycie paliwa / emisja

0,0 - 0,0
g/km