Menu
Modele

Porsche Parade 2017

Porsche Parade 2017 – jubileuszowa, piąta edycja zakończona sukcesem
Łódź – Olsztyn k Częstochowy – Katowice – tor Porsche Driving Experience Silesia Ring – Zamek Książ – Szklarska Poręba. Właśnie na tej trasie w dniach 8 – 10 września br. odbyła się jubileuszowa, piąta już edycja Porsche Parade. Tym razem uczestnicy przejazdu skierowali się w stronę gór, podążając za hasłem tegorocznej parady: „V Edycja –Szczyt Emocji”. Poza „wielką turystyką” – podróżą malowniczymi trasami środkowej i południowej Polski – ponad 100 dwuosobowych załóg w sportowych maszynach z Zuffenhausen odwiedziło tor wyścigowy Porsche Driving Experience Silesia Ring.

Porsche Parade 2017 wystartowała w piątek 8 września z łódzkiej Manufaktury, gdzie w jednym miejscu można było podziwiać ponad 100 samochodów Porsche. Później uczestnicy parady udali się na południe, do Olsztyna w okolicach Częstochowy, gdzie mieli okazję zobaczyć ruiny wzniesionego ponad 700 lat temu zamku królewskiego. Finalnym przystankiem pierwszego dnia podróży była wystawa sportowych maszyn pod kultowym katowickim Spodkiem.

Drugiego dnia, w sobotę 9 września, ponad stu kierowców wraz z pilotami wyruszyło w stronę Kamienia Śląskiego, gdzie mieli okazję przetestować swoje samochody na najnowocześniejszym obiekcie wyścigowym w Polsce – torze Silesia Ring, który przez kilkanaście dni sierpnia i września br. zamienił się w Porsche Driving Experience. W tym miejscu na uczestników czekała niespodzianka w postaci supersportowego samochodu hybrydowego: Porsche 918 Spyder, które dołączyło do parady. Po zmaganiach na torze uczestnicy udali się do Wałbrzycha, by odwiedzić tam Zamek Książ. Ostatnim etapem podróży w duchu gran turismo była wyjątkowo kręta, malownicza trasa prowadząca do Szklarskiej Poręby, gdzie kierowcy przekroczyli metę tegorocznej, jubileuszowej parady.

Porsche Parade 2017 to piąta edycja emocjonującego wydarzenia dla miłośników motoryzacji i pasjonatów marki Porsche. Uczestnicy parady swoim przejazdem przez Polskę budzą uśmiechy na twarzach mijanych przechodniów i innych kierowców, a przy okazji dają okazję do bliższego zapoznania się z charakterem kultowej marki sportowych aut z Zuffenhausen.

Skontaktuj się z nami