Menu
Modele

Porsche Parade 2018

8 czerwca, dokładnie 70 lat po uzyskaniu przez Porsche homologacji drogowej dla modelu 356, rozpoczęła się szósta już w Polsce parada Porsche. Tym razem Porsche Parade była elementem większej całości – międzynarodowego święta Porsche Sportscar Together Day, cyklu globalnych wydarzeń celebrujących 70-lecie pierwszego sportowego samochodu Porsche.

Miejscem startu tegorocznej edycji Porsche Parade był Szczecin. W piątek 8 czerwca uczestnicy wydarzenia spotkali się na placu Jasne Błonia, skąd po oficjalnym rozpoczęciu przejechali w stronę Wolsztyna, gdzie znajduje się jedyna w Europie czynna parowozownia. Zaproszeni goście mieli okazję podziwiać tam 70-letnią lokomotywę. Ostatnim przystankiem pierwszego dnia wydarzenia był Poznań, gdzie oprócz uczestników parady gościły także reprezentacje Polski oraz Chile, które rozegrały ostatni przed mundialem mecz towarzyski. Uczestnicy imprezy w duchu gran turismo mieli okazję spróbować kolejnych – poza motoryzacyjnymi – sportowych emocji.

Drugi dzień Porsche Parade rozpoczął się w sobotę 9 czerwca rano, od prezentacji samochodów uczestniczących w wydarzeniu przed poznańskim stadionem Inea. O godzinie 11 uczestnicy ruszyli w stronę Wrocławia, a stamtąd prosto do Porsche Experience Center Silesia Ring. To tam odbywały się regionalne obchody Sportscar Together Day, z udziałem zaproszonych gości z 26 państw rynku Europy Centralnej i Wschodniej. Na nich i na załogi Porsche Parade czekało wiele festiwalowych atrakcji o charakterze znanym z takich wydarzeń jak Festiwal Prędkości w Goodwood czy legendarny 24-godzinny wyścig we francuskim Le Mans. Gwoździem programu był wieczorny koncert Jamiroquai, którego wokalista – Jay Kay – jest znanym miłośnikiem Porsche i sportowych samochodów.

Porsche Parade 2018 zakończyło się w niedzielę 10 czerwca.

Skontaktuj się z nami