HOME

Main navigation
Modele
Panamera

Christophorus - Magazyn Porsche

Christophorus nr 383

Porsche Christophorus

Od redakcji

Zapraszamy do zapoznania się z artykułami publikowanymi w Magazynie Porsche: Christophorus. Magazyn, nazwany od Świętego Krzysztofa – patrona podróżników, to ekskluzywne wydawnictwo dla Klientów Porsche oraz fanów marki. To najstarsze wydawnictwo tego typu na świecie, sięgające swoją historią aż do 1952 roku.

Porsche Christophorus

Psychologia detali

Restauruje auta w swoim domu. Wielu entuzjastów tak robi, na całym świecie. Ale Piotr Bem gra w innej lidze. Przywraca życie najcenniejszym modelom Porsche, dążąc w tym do perfekcji. Jako wykształcony psycholog doskonale wie, że łączenie pasji z pracą nie jest łatwe. Za to chwili, gdy kolejny biały kruk opuszcza jego garaż, nie da się z niczym porównać.

Czytaj więcej
Porsche Christophorus

Dzieci z Porsche(wic)

Jest niedaleko Łodzi dom dziecka, jakich z pozoru jest w Polsce wiele. Ten jest jednak wyjątkowy, bo w nim ludzie z Porsche Club Poland spełniają marzenia młodych wychowanków.

Czytaj więcej
Porsche Christophorus

Superpolacy

Świętujący w tym roku srebrny jubileusz Porsche Mobil 1 Supercup to najbardziej prestiżowy markowy puchar samochodów wyścigowych. W 25. z kolei sezonie tej imprezy startuje aż trzech Polaków!

Czytaj więcej
Porsche Christophorus

Historia przewinięta do tyłu

Niski głos kierowcy Vica Elforda towarzyszy kadrom filmu zbierającego na YouTube rekordowe liczby odsłon. Widz pędzi wraz z Brytyjczykiem z zawrotną prędkością przez odcinek legendarnego wyścigu Targa Florio. Kamera sunie zaledwie kilka centymetrów nad jezdnią.

Czytaj więcej
Porsche Christophorus

Magnus Walker

Magnus Walker fascynował się Porsche już jako uczeń – o 911 mógł wtedy tylko pomarzyć. Dzisiaj posiada jedną z najbardziej spektakularnych kolekcji samochodów na świecie. Z okazji 50. urodzin wydał swoją autobiografię: Urban Outlaw.

Czytaj więcej

Wkrótce

Porsche Christophorus

Sobiesław Zasada

50 lat temu Sobiesław Zasada zdobył rajdowe mistrzostwo Europy za kierownicą Porsche 911. Jednak historia Zasady i Porsche sięga daleko poza Europę. To tak naprawdę historia tego, jak Porsche w ogóle trafiło do rajdów.