Menu
Modele

Filozofia i historia

Indywidualność

Porsche Exclusive.

100% Porsche. 100% Ciebie.

Porsche tak niepowtarzalne jak Twój odcisk palca – oto obietnica, jaką składa Ci Porsche Exclusive. Szeroka gama kolorów i wybór wśród luksusowych materiałów, takich jak: skóra, alcantara, włókno węglowe, drewno czy aluminium. Możliwości indywidualnego zaprojektowania pojazdu jest tyle, ile pragnień związanych z Porsche. Zakres personalizacji, jakiej można dokonać w ramach Porsche Exclusive, doskonale wyraża Twoją wolność osobistą i własny, indywidualny styl życia.

Nasz cel: dodać coś specjalnego do każdego samochodu, by podkreślić jego indywidualność i charakter.

Rzemiosło

Finezja. Pasja. Biegłość.
Oto, jak Porsche Exclusive Manufaktur zmienia marzenia w rzeczywistość.

Wykończenie każdego przedmiotu na wyjątkowym poziomie zawsze wymaga czasu. Wymaga spokoju, koncentracji i pełnego zaangażowania. Wymaga poświęcenia, pracy rąk, serca i ducha wykwalifikowanego rzemieślnika – bowiem prawdziwa wartość nie będzie dziełem maszyn. To, co naprawdę wyjątkowe, potrafią stworzyć tylko ludzie, i tylko mistrzowie w swoim fachu, przy użyciu własnych rąk, korzystając z własnego doświadczenia, pomysłów i osobowości. Porsche działa i zawsze działało właśnie w ten sposób. I tak samo będzie w przyszłości.

Właśnie tak w Porsche Exclusive powstają niepowtarzalne dzieła, starannie wykończone zgodnie z Twoimi indywidualnymi życzeniami. Oprócz pojazdów na specjalne zamówienia naszych klientów Exclusive Manufaktur projektuje również krótkie, limitowane serie wyjątkowych samochodów. Stanowią one wcielenie naszej pasji i doświadczenia, których wizytówką jest logo „Porsche Exclusive Manufaktur” umieszczane na bokach samochodu. Pełni ono rolę unikatowego podpisu, obecnego na pojazdach z każdej limitowanej edycji powstającej w tym szczególnym miejscu.

Pasja szczegółu

Nasze umiejętności techniczne.
Twoja wyobraźnia.
Ekskluzywne połączenie.

Każde Porsche jest czymś naprawdę wyjątkowe. Z jednego, prostego powodu: w każdym samochodzie, w każdym jego detalu czuje się pasję wszystkich naszych pracowników. To ona sprawia, że tworzymy dzieła jedyne w swoim rodzaju. To ona składa się na rezultat naszej pracy: na samochody pełne osobowości i charakteru.

Potrafimy zaszczepić w nich te właśnie cechy, bo wiemy, że przy ich konstruowaniu nie należy żałować czasu. I to widać – efekty tej postawy czuje się i doświadcza ich w każdym samochodzie Porsche.

Bez względu na to, czy pracujemy na skórze, drewnie, włóknie węglowym, Alcantarze®, czy aluminium – zawsze poświęcamy całą uwagę wykonaniu najdrobniejszych szczegółów, aby wyszlifować całość do perfekcji.

Tradycja

Marzenie wciąż żywe!

Samochody przygotowane na indywidualne zamówienie to w Porsche tradycja. Nasze bogate doświadczenie w tej dziedzinie gromadziliśmy przez wiele lat. Od początku za cel stawialiśmy sobie realizowanie życzeń naszych klientów pragnących otrzymać spersonalizowane samochody. Od momentu zrealizowania pierwszych specjalnych zamówień na Porsche 356 aż po dzień dzisiejszy budujemy modele unikatowe i serie limitowane. Kierujemy się mottem: „Indywidualność prosto z fabryki”. Do 1986 r. działania te skupiał nasz „Sonderwunschprogramm” (Program Życzeń Specjalnych). Później przemianowaliśmy go na Porsche Exclusive. Jednak filozofia pozostała ta sama.