Menu
Modele

Porsche Impact

Porsche Impact

Porsche Impact to rozwiązanie, które pozwala na zrównoważenie emisji CO2 z jazdy Twoim samochodem poprzez bezpośrednie finansowanie certyfikowanych projektów środowiskowych.


Zrównoważony rozwój jest jednym z głównych celów biznesowych Porsche. Dążymy do zmniejszenia emisji CO2 w całym łańcuchu wartości i prowadzimy w tym celu liczne aktywności: od eksploatacji fabryk neutralnych pod względem emisji i pozyskiwania „zielonej” energii z elektrowni wiatrowych, wodnych i słonecznych, aż po neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla system logistyki kolejowej. Wraz z wprowadzeniem Porsche Impact zmniejszamy emisje CO2 generowane przez pojazdy należące do wewnętrznej floty Porsche AG.

Ty też możesz coś zmienić. Aby dowiedzieć się, w jaki sposób dołączyć do inicjatywy Porsche Impact, obejrzyj powyższy film i zapoznaj się z niniejszą stroną. Uzyskasz tu dalsze informacje na temat Porsche Impact.

47289 ton
Łączna liczba ton CO2 zrównoważona w ramach Porsche Impact

Projekty

Bioróżnorodność Farma wiatrowa Danjinghe, Chiny Energia wodna Ochrona lasów

Estymator emisji CO2

Aby obliczyć roczną emisję CO2 swojego samochodu, proszę podać swój szacunkowy roczny przebieg i wpisać średnie zużycie paliwa na 100 km. Na podstawie tych danych oraz wybranego projektu Porsche oszacuje roczny tonaż emisji CO2 i odpowiednią wartość kompensacji.

Kompensowany przebieg
Zużycie paliwa (Litry/100 km)
Rodzaj paliwa
Liczba ton CO2
-

Wybór projektu


Współpraca z wiodącą organizacją w zakresie realizacji projektów redukcji emisji

South Pole

South Pole przyspiesza przejście do zrównoważonej i przyjaznej dla klimatu gospodarki oraz takiego społeczeństwa.

South Pole jest wiodącym dostawcą globalnych rozwiązań i usług finansowych w zakresie zrównoważonego rozwoju – dysponuje ponad 250 ekspertami w 18 biurach na całym świecie. Od ponad dekady firma współpracuje z wieloma organizacjami publicznymi, prywatnymi oraz z sektora publicznego nad przyspieszeniem transformacji w kierunku świadomego klimatycznie społeczeństwa. Obszar działalności South Pole obejmuje finansowanie projektów i rozwiązań technicznych, pozyskiwanie danych i doradztwo w zakresie ryzyka i szans związanych ze zrównoważonym rozwojem, a także rozwój towarów środowiskowych, takich jak kredyty energetyczne – węglowe lub na zakup energii odnawialnej. South Pole zmobilizowało finansowanie dla ponad 700 projektów mających na celu ograniczenie emisji, zwiększanie udziału energii odnawialnej, poprawę efektywności energetycznej oraz zrównoważone zagospodarowanie przestrzenne. Już dziś działamy na rzecz lepszego jutra.

Dowiedz się więcej

Zrównoważenie w Porsche

South Pole

Zrównoważony rozwój jest istotnym aspektem działalności Porsche oraz kluczowym wątkiem strategii "Porsche 2025". Aby uniknąć i zmniejszyć emisję CO2, Porsche opracowuje i wdraża środki w ramach całego łańcucha wartości. Nie patrzymy jednak wyłącznie na przyszły rozwój; przyglądamy się również, jak możemy wpływać na samochody Porsche, które są eksploatowane już dziś. Ponad 70 procent wszystkich egzemplarzy Porsche, jakie kiedykolwiek zbudowano, nadal jeździ bowiem po drogach. Dzięki Porsche Impact dajemy naszym obecnym kierowcom możliwość wyrównania emisji CO2 poprzez bezpośrednie finansowanie certyfikowanych projektów.

Dowiedz się więcej

Zużycie paliwa i emisja CO2

Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo
3,3
l/100km
76
g/km
18,1
kwh/100 km
Macan
7,2-7,4
l/100 km
167-172
g/km

Więcej na temat

FAQ