Porsche Approved – samochody używane i gwarancja

Dbamy o jakość naszych aut używanych. Właśnie dlatego gwarancja Porsche Approved zapewnia poziom ochrony porównywalny do naszej gwarancji na nowe pojazdy – i jest dostępna dla naszych samochodów sportowych w wieku do 15 lat. Efekt: jeszcze wyższa wartość Twojego Porsche. I maksymalna przyjemność z jazdy.

Samochody używane Porsche Approved

Jeśli kupujesz używane Porsche, szukaj znaku Porsche Approved. Używane Porsche z programu Approved oferuje niezrównany poziom jakości, pewność, a przede wszystkim radość z jazdy.

Dowiedz się więcej

Gwarancja Porsche Approved – na samochody w wieku do 15 lat

Gwarancja Porsche Approved zapewnia spokój ducha, oferując poziom ochrony porównywalny do gwarancji na nowe samochody Porsche. Obowiązuje na całym świecie i jest przeznaczona dla samochodów w wieku do 15 lat

Dowiedz się więcej

111-punktowa kontrola

Dokumentacja samochodu: dobry stan książki gwarancyjnej i wykazu przeglądów stanowi ważny miernik jakości. Prócz spokojnej eksploatacji właściwa konserwacja zapewnia coś jeszcze – najlepsze utrzymanie wartości Twojego Porsche. Przy okazji technicy sprawdzają kompletność wyposażenia pokładowego oraz elementów z zakresu bezpieczeństwa – aby upewnić się, że komponenty samochodu są dopuszczone do użytku i zgodne z fabryczną specyfikacją.
Analiza samochodu: w ramach generalnej kontroli samochodu następuje sprawdzenie błędów zapisanych w pamięci komputera. Ponadto specjaliści analizują pod kątem prawdopodobieństwa przebieg pojazdu – tak aby wykluczyć korektę stanu licznika. Innym kluczowym aspektem jest sprawdzenie silnika pod kątem nadmiernych obciążeń i wykluczenie wczesnych oznak uszkodzenia jednostki napędowej.
Wnętrze: 39 ze 111 punktów na liście kontrolnej dotyczy wnętrza. Testowane są aspekty związane z bezpieczeństwem, a także systemy informacyjno-rozrywkowy i multimedialny oraz wszelkie możliwe opcje wyposażenia wnętrza.
Koła i opony: opony mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i ponoszą dużą odpowiedzialność – przenoszą wysoką siłę napędową samochodów Porsche na asfalt lub inne nawierzchnie. Niezwykle ważne jest zatem sprawdzenie, czy w aucie zamontowano właściwe ogumienie Porsche z oznaczeniem „N”. Technicy kontrolują wszystkie opony, aby upewnić się, że są one wolne od uszkodzeń i mają minimalną głębokość bieżnika zgodną z normami Porsche Approved – 3 mm.
Układ napędowy i podwozie: w tym zakresie kontrola dotyczy głównie aspektów technicznych, które są kluczowe dla bezpieczeństwa i mają znaczenie dla efektywności oraz sportowych osiągów. Sprawdza się funkcjonalność różnych zespołów, podzespołów i elementów, takich jak skrzynia biegów, chłodnica, hamulce, układy paliwowy oraz wydechowy, a także zawieszenie.
Nadwozie: zewnętrzne elementy i zespoły odpowiadają za harmonijny ogólny wygląd samochodu, dlatego niezwykle ważne jest zbadanie karoserii, lakieru, ewentualnych uszkodzeń powypadkowych oraz innych modułów na zewnątrz pojazdu.
Silnik: serce każdego Porsche. Dlatego w czasie kontroli sprawdzane są właściwości jednostki napędowej podczas pracy, części osprzętu takie jak paski, a także akumulator i inne kluczowe elementy w komorze silnika. Ich interakcja musi być nienaganna. Jednego nie da się zmierzyć – legendarnego brzmienia silnika Porsche. To coś, czego trzeba doświadczyć.
Płyny: w ramach kontroli następuje sprawdzenie (i, w razie potrzeby, uzupełnienie) poziomu płynów takich jak olej silnikowy, płyn chłodzący oraz płyny układu hamulcowego i sprzęgła.
Jazda próbna: 111-punktowa kontrola kończy się jazdą próbną. W tym czasie sprawdzane są aspekty związane z bezpieczeństwem i typowe właściwości jezdne Porsche, takie jak osiągi samochodu, skuteczność układu hamulcowego oraz prowadzenie. Testom poddawane są również systemy wspomagające kierowcę, odpowiadające za zapewnienie wysokiego poziomu wygody i bezpieczeństwa.